O mnie

Podkreślanie urody kobiet, wydobywanie z nich piękna, charakteru i dodawanie im pewności siebie - to moja prawdziwa pasja. Wizaż to zajęcie, które wypełnia mój czas poza życiem zawodowym. Daje mi możliwość twórczej realizacji i ogromną satysfakcję. Uruchamia wyobraźnię i pobudza kreatywność, a efekty pracy i zadowolenie klientek to najlepsza forma spełnienia.
Joanna Kelm

Co daje analiza kolorystyczna?

Dobrze dobrane kolory to przede wszystkim znakomite podkreślenie naszej naturalnej urody. Nawet w bardzo delikatnym makijażu wyglądamy w nich świeżo, promiennie, jakbyśmy właśnie wrócili z urlopu. „Nasze" kolory nas ani nie przytłaczają, ani nie powodują że wyglądamy „bezbarwnie". Analiza kolorystyczna pozwala również zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Niezależnie od obowiązujących trendów w modzie, sięgamy tylko po „nasze" kolory, mając świadomość, że tylko one zapewnią nam atrakcyjny, promienny wygląd.

Ogromną zaletą w przypadku stosowania tego narzędzia jest również dobrze skomponowana kolorystycznie garderoba. Znikają bezpowrotnie sytuacje, w których nowa bluzka nie pasuje do żadnej posiadanej w szafie spódnicy. Analiza upraszcza i porządkuje nasze modowe życie, ograniczając do rozsądnej wielkości nasz zakupowy budżet i eliminując z szafy raz ubrane i „jakoś" potem nielubiane rzeczy.

W przeprowadzonej analizie kolorystycznej nie tylko przyporządkowuję konkretną osobę do danego typu, ale również indywidualnie ustalam jej niepowtarzalną paletę kolorystyczną, która zawsze delikatnie różni się od palety innej osoby z tego samego typu.

 

 

Trochę historii ...

Początki analizy kolorystycznej to podział typów urody na cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. Był to oczywiście podział zbyt uproszczony i wiele osób nie było w stanie określić do jakiego typu kolorystycznego należy. Cztery typy kolorystyczne to zdecydowanie za mało, aby można było przyporządkować im wszystkie, nierzadko odległe od siebie kolorystycznie typy urody.

Odkąd pojawiła się analiza kolorystyczna w systemie 12-stu typów urody, narzędzie to wróciło ponownie do łask. Dzięki uwzględnieniu szeregu atrybutów charakteryzujących barwy, jak jasność i ciemność, ciepło i chłód oraz czystość i zgaszenie, analiza umożliwia sklasyfikowanie i przyporządkowanie do określonej grupy kolorystycznej każdego typu urody.

Ogromną zaletą nowej analizy jest to, że pozbyła się ona mylących schematów w rodzaju: typ jesienny musi być rudy, a wiosna jest zawsze blondynką... W analizie tej wygląd ma niewielkie znaczenie, liczy się przede wszystkim fakt, jak uroda danej osoby reaguje na określone kolory – czy dodają jej świeżości i energii lub czy wprost przeciwnie – wygląda w nich na zmęczoną i przygaszoną.

Jako Makeup Artist współpracowałam z telewizją Polsat oraz TVP przy produkcji takich
programów telewizyjnych jak "The Voice of Poland", "Bitwa na głosy", "Top Chef".

 • Bez-nazwy-5_03.jpg
 • Bez-nazwy-5_06.jpg
 • Bez-nazwy-5_08.jpg
 • Bez-nazwy-5_10.jpg
 • Bez-nazwy-5_12.jpg

Makijaż

Ślub to dzień, w którym każda Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo. Odpowiednio dobrany i wykonany makijaż powinien podkreślić urodę Panny Młodej, wydobyć jej naturalne piękno tak, aby ona sama czuła się w nim dobrze. Makijaż ślubny musi być niezawodny, trwały, spójny z rodzajem kreacji i kolorem przewodnim tego wyjątkowego dnia. Przedłużone i zagęszczone rzęsy dodatkowo podkreślą głębię spojrzenia. Nie należy zapominać, że makijaż w dniu ślubu musi spełniać też funkcję makijażu fotograficznego. Musi on prezentować się świetnie na żywo, ale nie bez znaczenia jest to, jak wychodzi na zdjęciach.

Przykładowe makijaże

Wieczór to pora, kiedy można pozwolić sobie na więcej ekstrawagancji . Makijaż wieczorowy wykonywany jest najczęściej z okazji uroczystej kolacji, bankietu, gali czy przyjęcia weselnego. Każdej z Pań zależy, aby wyglądać niepowtarzalnie, a rolą makijażystki jest uwydatnić zalety urody i stworzyć na tę okazję pewną spójną kreację. Makijaż wieczorowy powinien bazować na intensywnych barwach i wyostrzonych granicach. Sztuczne oświetlenie czy światło świec mocno „pochłaniają” nasycenie makijażu, dlatego koniecznie trzeba wziąć ten element pod uwagę. W makijażu wieczorowym dobrze sprawdzają się wszelkie produkty powodujące efekt miejscowego połysku np. glitter (drobinki). Zwieńczeniem całości są mocno podkreślone naturalne rzęsy lub sztuczne rzęsy, które dodają wyjątkowości spojrzeniu, jak również nienagannie pomalowane usta.

Przykładowe makijaże

Do pracy czy na ważne spotkanie biznesowe – makijaż dzienny to nieodłączny element image’u nowoczesnej kobiety. Głównym zadaniem makijażu dziennego jest wydobycie naturalnego piękna twarzy przy jednoczesnym zamaskowaniu ewentualnych niedoskonałości. Jest to makijaż w naturalnych kolorach, modelujący kształt oka i twarzy, podkreślający atuty urody. Dobrze wykonany makijaż dzienny czy biznesowy zdecydowanie doda pewności siebie każdej kobiecie.

Przykładowe makijaże

Dobre zdjęcie modelki na okładce czasopisma to nie tylko zasługa dobrego fotografa. Makijaż profesjonalny to makeup wykonany na potrzeby sesji zdjęciowych do czasopism, magazynów i portali internetowych a nawet profesjonalnego CV. Jest to także makijaż wykonywany podczas sesji zdjęciowych pracowników do firmowych stron internetowych. „Zdjęcia korporacyjne” to dziś niezbędny element wizerunkowy każdej szanującej się firmy. Zarówno pracownicy jak i członkowie zarządu aby wyglądać atrakcyjnie na stronie internetowej czy też w katalogu firmy muszą zostać odpowiednio do tego przygotowani przez wizażystę.

Przykładowe makijaże

Wyraziste kolory, kontrasty, mocne akcenty i dowolność kształtów to cechy charakterystyczne dla tego typu makijażu. Należy zwrócić uwagę, że jest to przede wszystkim makijaż fotograficzny (sesje dla magazynów) jak i sceniczny (produkcje TV). Fashion makeup jest nieodłączną częścią całej stylizacji, a nie tylko dodatkiem uzupełniającym image modelki.

Przykładowe makijaże

Analiza kolorystyczna

Co daje analiza kolorystyczna?
Dobrze dobrane kolory to przede wszystkim znakomite podkreślenie naszej naturalnej urody. Nawet w bardzo delikatnym makijażu wyglądamy w nich świeżo, promiennie, jakbyśmy właśnie wrócili z urlopu. "Nasze" kolory nas a ni nie przytłaczają, ani nie powoodują, że wyglądamy "bezbarwnie". Analiza kolorystyczna pozwala również zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

dowiedz się więcej

Sesje zdjęciowe

Myślisz o niezwykłych zdjęciach ślubnych wykonywanych nie tylko w studio? Planujesz karierę modelki i potrzebne Ci profesjonalne portfolio? A może chcesz przygotować niezwykłą niespodziankę dla swojego ukochanego? Kelm Makeup Studio przygotuje taką sesję specjalnie dla ciebie.

Plenerowe sesje zdjęciowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i nie dotyczy to tylko nowożeńców. Co raz częściej zdjęcia takie zamawiają osoby, które chcą posiadać w domowym albumie własne, nietuzinkowe zdjęcia. Aby plenerowa sesja zdjęciowa wywarła odpowiednie wrażenie niezbędne jest przygotowanie spójnego z koncepcją zdjęć makijażu, z zastosowaniem profesjonalnych produktów odpornych na warunki pogodowe. Makeup Artist to osoba niezbędna podczas pracy przy tego typu sesjach zdjęciowych.

Od wielu lat współpracuję w Płocku ze znanymi i cenionymi fotografami. Każdy z nich jest artystą w swoim stylu, a prace każdego z nich charakteryzują się innym efektem końcowym zdjęć. Jeśli myślisz o niezwykłej sesji zdjęciowej w studio bądź w plenerze, zapraszam na spotkanie. Ustalimy charakter sesji, zaplanujemy odpowiedni makeup i stylizację oraz sprawdzimy dostępność terminu wybranego fotografa:

 1. Adrian Mossakowski http://www.adrianmossakowski.com/
 2. Łukasz Markowicz http://www.lukaszmarkowicz.com/

 

Pracuję na markowych kosmetykach

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
Zobacz wszystkie
Szkolenia

Kontakt

607 160 913
joakel19@gmail.com

kelm-makeupstudio.com 2016 wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: BartoshDesign